Warszawa wyłącza trzy stacje metra

W związku z budową nowych stacji II linii metra na Bemowie, od poniedziałku 16 sierpnia do piątku 27 sierpnia nieczynne będą wolskie stacje podziemnej kolejki - Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

Zdjęcie ilustracyjne
Autorstwa Adamon - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1535492

Prace związane z budową kolejnych stacji metra (Ulrychów i Bemowo) będą wymagały czasowego wyłączenia trzech stacji na wolskim odcinku. "Między 16 a 27 sierpnia ruch pociągów na tej linii będzie odbywać się w skróconej pętli: Rondo Daszyńskiego – Trocka – Rondo Daszyńskiego. Jednocześnie zachowana zostanie dotychczasowa częstotliwość kursowania pociągów" - poinformował stołeczny ratusz.

"Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZM2" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Autobusy zastępcze będą kursowały na trasie Rondo Daszyńskiego, Prosta, Kasprzaka, Płocka, Górczewska, Osiedle Górczewska. W godzinach szczytu uruchomione zostaną dodatkowe kursy skrócone do przystanku Metro Księcia Janusza.

W trakcie wyłączenia stacji Księcia Janusza i Młynów przeprowadzone będą tam prace związane z usunięciem wad i usterek posadzek na peronach. Jak zaznacza ratusz, roboty wykonywane będą w ramach obowiązującej rękojmi.

Prace na budowie II linii metra na odcinku bemowskim weszły już w kolejną fazę. Udało się połączyć torowisko ze stacją Księcia Janusza.

"Scalona została nie tylko nawierzchnia torowa, ale również szyny prądowe oraz koryta kablowe dla przyszłych instalacji. Zainstalowano także bramy rolowane na komorze demontażowej, która oddziela stację +Księcia Janusza+ od budowanego odcinka. Prace te prowadzono przy zachowaniu ruchu pasażerskiego na funkcjonujących obecnie stacjach"

- zaznaczył ratusz.

W kolejnym etapie robót, który wymaga wyłączenia wolskich stacji prowadzone będą prace związane z łączeniem i konsolidacją instalacji zasilającej i wszystkich systemów całoliniowych, m.in. sieci teletechnicznych, zasilania awaryjnego, szyny prądowej i systemów sterowania ruchem. Scalona zostanie też sieć monitoringu oraz przyłącza światłowodowe i telefoniczne. Po zakończeniu tych prac odbędą się testy, podczas których zostanie sprawdzona "poprawność wykonania prac, integralność wszystkich instalacji oraz łączność z dyspozytorniami stacyjnymi i Centralną Dyspozytornią na STP Kabaty".

II linia metra ma połączyć Bemowo z Targówkiem i będzie liczyć 21 stacji. W tej chwili gotowy jest odcinek liczący trzynaście stacji łączący Wolę z Targówkiem. Równolegle trwa budowa nowych stacji na Bródnie i na Bemowie. Na lewym i prawym brzegu powstanie pięć nowych stacji: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich skorzystać w drugiej połowie 2022 roku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#mazowieckie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo