Amazon przenosi produkcję „Władcy Pierścieni” z Nowej Zelandii do Wielkiej Brytanii 

Branża telewizyjna i filmowa giganta technologicznego Amazon przenosi produkcję serialu „Lord of the Rings” z Nowej Zelandii do Wielkiej Brytanii. Akcja tego eposu fantasy rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z książek JRR Tolkiena „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. 

mat. pras.

Firma poinformowała, że posunięcie to było częścią planu powiększenia powierzchni produkcyjnej i skonsolidowania jej obecności w Wielkiej Brytanii. Amazon Studios wydał 465 mln USD w pierwszym sezonie. Przy spodziewanych czterech kolejnych sezonach byłby to jeden z najdroższych seriali w historii telewizji. 

Filmowe krajobrazy Nowej Zelandii były domem dla nagrodzonych Oscarem trylogii filmowych „Władca Pierścieni” Petera Jacksona i „Hobbita”. 

Amazon oznajmił, że prace nad pierwszym sezonem filmu zostaną zakończone w kraju przed przeniesieniem produkcji do Wielkiej Brytanii. 

W oświadczeniu ogłaszającym decyzję Vernon Sanders, wiceprezes i współszef telewizji w Amazon Studios, podziękował „ludziom i rządowi Nowej Zelandii za ich gościnność i poświęcenie oraz za zapewnienie serii Władca Pierścieni niesamowitego miejsca do wyruszenia w tę epicką podróż”. Minister rozwoju gospodarczego Nowej Zelandii Stuart Nash powiedział, że jest rozczarowany tą decyzją. 

„Jestem niezmiernie dumny z sektora zdjęć w Nowej Zelandii. Decyzja Amazon Studios w żaden sposób nie odzwierciedla możliwości naszego lokalnego przemysłu filmowego ani talentów ludzi, którzy w nim pracują”

– dodał Nash. 

Pierwszy sezon programu ma zadebiutować na całym świecie w Amazon Prime Video 22 września przyszłego roku. Ten ruch ma być znaczącym impulsem dla brytyjskiego przemysłu filmowego i telewizyjnego, ponieważ przynosi do kraju setki milionów dolarów. 

Brytyjski sekretarz ds. kultury Oliver Dowden z zadowoleniem przyjął tę wiadomość, mówiąc BBC: „Tysiące wysokiej jakości miejsc pracy w całej Wielkiej Brytanii zostaną stworzone i wspierane przez serial telewizyjny „Władca Pierścieni”, więc jest to bardzo ekscytująca wiadomość”. 


 

 Źródło: niezalezna.pl, BBC

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo