Amerykanie nałożą na Polskę sankcje ws. TVN? Wawrzyk dla niezalezna.pl: Nic na to nie wskazuje

- Sprawa nowelizacji ustawy medialnej nie jest w taki ultymatywny sposób stawiana przez Amerykanów - według moich informacji - jak to jest przedstawiane w mediach broniących TVN - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

RMF FM podało "nieoficjalne informacje", według których Stany Zjednoczone rozważają nałożenie na Warszawę sankcji za przyjęcie nowelizacji ustawy medialnej. - "Polska ma nie otrzymać zaproszenia na organizowany przez prezydenta Joe Bidena światowy szczyt demokracji. Amerykanie dopuszczają także blokadę sprzedaży czołgów Abrams. Opcją atomową byłoby nałożenie personalnych sankcji na polskich polityków, w tym prezydenta, premiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości" - napisano na portalu stacji radiowej. 

Do tych rewelacji w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniósł się wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Wawrzyk, który stwierdził, że tego typu informacje, które pojawiają się w mediach, są zdecydowanie wyolbrzymione.

- Nie mam informacji na temat tego typu rozwiązań. W ogóle sprawa nie jest w taki ultymatywny sposób stawiana - według moich informacji - jak to jest przedstawiane w mediach broniących TVN

- powiedział.

- Przez Amerykanów jest to postrzegane raczej z punktu widzenia ochrony ich inwestycji. Wolność słowa nie jest przez nich tak stawiana, jak to jest ukazywane w mediach broniących TVN-u i przez sam TVN

- wyjaśnił.

Piotr Wawrzyk stwierdził, że w jego ocenie amerykańskie sankcje wobec Polski są obecnie mało prawdopodobne.

- Nic na to nie wskazuje - podkreślił. 

 


Źródło: RMF FM, Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo