Terroryści z Donbasu się zbroją. OBWE ostrzega przed czołgami i haubicami

Wspierani przez Rosję separatyści w Donbasie na Ukrainie rozmieścili haubice i czołgi, łamiąc zasady linii rozgraniczenia - wynika z raportu Specjalnej Misji Monitorującej (SMM) OBWE. Zarejestrowano tam też bojowe wozy piechoty.

Rafi Dzhabar, jeden z "bojowników o wolność Donbasu"
https://twitter.com/alexero6

Dron SMM zarejestrował trzy haubice, 15 czołgów i siedem bojowych wozów piechoty na poligonie znajdującym się na terenie niekontrolowanym przez władze w Kijowie w pobliżu miejscowości Nowoseliwka. Sprzęt rozmieszczono wbrew regułom linii rozgraniczenia - czytamy w raporcie z 12 sierpnia.

Napisano też, że zarejestrowano 13 bojowych wozów piechoty na kontrolowanej przez Kijów części obwodu donieckiego i ługańskiego, w tym w pobliżu osiedla mieszkalnego.

Zaznaczono również, że separatyści znów ograniczali swobodę przemieszczania się członków SMM na punktach kontrolnych.

Minionej doby w ostrzale ze strony bojowników ranny został jeden ukraiński żołnierz - poinformował w piątek rano sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Dzień wcześniej w ostrzałach zginął cywil i został ranny żołnierz, ostrzelano wioski.

Trwające od 2014 roku walki między siłami ukraińskimi a rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły - jak się ocenia - ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#terroryści #separatyści #Doniecka Republika Ludowa #Ukraina #wojna na Ukrainie

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo