Mobilne punkty szczepień w Giżycku - DO KIEDY?

Tylko do niedzieli, 15 sierpnia, będą działały mobilne punkty szczepień w Giżycku w porcie Ekomarina i na ul. Gimnazjalnej. Powodem likwidacji tych punktów jest zmniejszające się zainteresowanie szczepieniami.

pixabay

Urząd miasta w Giżycku poinformował, że "w związku ze zmniejszającym się zainteresowaniem szczepieniami, mobilne punkty szczepień będą funkcjonowały tylko do niedzieli 15 sierpnia".

Po tym terminie mobilne punkty będą działać w Giżycku jeszcze tylko 22 i 29 sierpnia podczas dwóch imprez plenerowych: Pikniku Rodzinnego i Pikniku Zdrowia.

"Tylko szczepiąc się, możemy pokonać pandemię. To jedyna droga, by w końcu wygrać z COVID-em i móc normalnie funkcjonować. Szczepienia ochronią nas i naszych bliskich przed zachorowaniem lub ciężkim przebiegiem choroby, a przed nami zapowiadana czwarta fala i mutacja Delta. Zadziałajmy wcześniej i zaszczepmy się"

- zaapelował samorząd Giżycka do mieszkańców i turystów.

Poziom szczepień w woj. warmińsko-mazurskim należy do najniższych w kraju i wynosi 44 proc. W pełni zaszczepionych jest w regionie 564 tys. osób

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo