Tak na Dolnym Śląsku będą zachęcać do szczepień

43 mln zł trafi do gmin na Dolnym Śląsku w ramach konkursu Rosnąca Odporność. Celem konkursu jest nagrodzenie samorządów, które między 1 sierpnia a 31 października osiągną najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że w ramach Narodowego Programu Szczepień uruchomiony zostanie nowy konkurs profrekwencyjny zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Do rozdysponowania będzie ponad 500 mln zł.

Wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa na briefingu wyjaśnił, że pieniądze te będą przekazane do gmin zależnie od wzrostu poziomu zaszczepienia mieszkańców, liczonego od 1 sierpnia do końca października.

„Zależy nam na tym, żeby ten poziom zaszczepienia cały czas się podnosił, żeby szczepienia rozwijały się, bo od tego zależy nasze zdrowie i przyszłość” – mówi.

Kresa podkreślił, że Dolny Śląsk jest w ścisłej czołówce pod względem liczby osób zaszczepionych.

„W tej chwili poziom zakażeń w naszym kraju jest taki, że nas wszystkich uspokaja, natomiast wykorzystajmy ten czas na to, żeby przekonać jak najwięcej nieprzekonanych, wahających się. To jest ciągle spora grupa osób, która jest skłonna się zaszczepić, ale jeszcze ciągle ma pewne wątpliwości”

– dodał.

Pełnomocnik wojewody ds. szczepień Kamil Woźniak poinformował, że w ramach konkursu do jednostek samorządowych na Dolnym Śląsku trafi 43 mln zł.

„Celem konkursu jest promocja działań samorządów w obszarze Narodowego Programu Szczepień i możliwość kreowania nowych działań przez jednostki samorządowe. Konkurs dotyczy wszystkich jednostek samorządowych z wyłączeniem miast na prawach powiatu”

– tłumaczył.

Dodał, że w konkursie przewidziano trzy nagrody: za pierwsze miejsce – 1 mln zł, za drugie – 500 mln zł, a za trzecie – 250 tys.

„W powiatach z trzema gminami tylko pierwsza najlepsza gmina otrzymuje główną nagrodę, w powiatach z czterema gminami – dwie gminy. We wszystkich pozostałych powiatach, czyli w zdecydowanej większości na Dolnym Śląsku, występują wszystkie te trzy nagrody”

– mówił Woźniak. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo