Gorąco! We Włoszech najwyższy stopień alarmu. Temperatura przekracza 40 stopni

Najwyższy stopień alarmu z powodu upałów obowiązuje w Rzymie i dziewięciu innych miastach we Włoszech. Temperatury na południu kraju przekraczają 40 stopni. Wszystko wskazuje na to, że wczoraj w Syrakuzach na Sycylii padł europejski rekord wszech czasów - 48,8 stopnia C.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Na liście miast, dla których włoski resort zdrowia ogłosił czerwony alert są też Bari, Campobasso, Rieti, Frosinone, Latina, Palermo, Perugia, Bolonia i Triest. Skierowano apel przede wszystkim do osób starszych i chorych, aby unikały wychodzenia z domu.

W piątek alarm w najgorętszym tygodniu tego lata ma objąć łącznie 15 miast. Dołączą Florencja, Bolzano, Brescia, Cagliari i Viterbo. Osobny alarm ogłosiły władze regionu Kampania na południu, które podkreśliły, że temperatury są tam wyższe o 7-8 stopni od średniej notowanej w połowie sierpnia.

Według prognoz temperatury na południu Włoch mogą sięgnąć nawet 50 stopni Celsjusza.

Fala gorąca, przyniesiona przez tropikalny antycyklon nazwany Lucyfer, jest też powodem pożarów w Kalabrii, Kampanii, na Sardynii i na Sycylii. Ostatniej doby zginęły w nich trzy osoby

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Włochy #upały

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo