Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały z mistrzyniami olimpijskimi - drużyną USA 3:0 w meczu drugiej rundy mundialu • • •

Zapraszamy do czwartkowej „Codziennej”!

Wbrew pozorom, sprawa NS2 nie jest przesądzona. Niemcy ciągle mogą dokonać wyboru, czy stawiają na współpracę przy zielonej transformacji w Polsce, czy budują swoją pozycję gazowego huba dla Europy Środkowo-Wschodniej - pisze specjalnie dla „Codziennej” dr Justyna Schulz, Dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

Gazeta Polska Codziennie

Politycy zafundowali nam gorące wakacje!

„Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę Ministrowie poszli za Gowinem. Lider Porozumienia Jarosław Gowin został zdymisjonowany ze stanowiska wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Polityk zapowiedział, że decyzja ta oznacza koniec Zjednoczonej Prawicy. W ślad za swoim liderem dymisje złożyli pozostali członkowie rządu z rekomendacji Porozumienia. Politycy Prawa i Sprawiedliwością przekonują jednak, że mimo odejścia posłów Porozumienia sejmowa większość nie jest zagrożona – pisze Adrian Siwek. A dział gospodarka „Codziennej” dodaje, że „Inwestorzy nie płaczą za Gowinem.Rynki nie przywiązują większej uwagi do odejścia z rządu wicepremiera Jarosława Gowina oraz pochodzących z jego ugrupowania ministrów. Wydarzenie polityczne pozostaje bez wyraźnego wpływu na kurs złotego, ani na ceny obligacji skarbowych czy akcji na giełdzie – twierdzą ekonomiści.

U polskiego leśnika spokojniej – pisze Jacek Liziniewicz.  

„Południe Europy walczy z rekordowymi pożarami lasów. Na miejscu są m.in. polscy strażacy którzy udzielają wsparcia greckim służbom. Na szczęście w tym roku pod tym względem jest dużo spokojniej niż przed rokiem. Od 1 stycznia 2021 do pierwszych dni sierpnia na terenach Lasów Państwowych doszło do 837 pożarów. To ponad tysiąc mniej niż przed rokiem” – czytamy na stronach krajowych.

Nord Stream 2 – Niemcy wciąż mogą dokonać wyboru

Wbrew pozorom, sprawa NS2 nie jest przesądzona. Niemcy ciągle mogą dokonać wyboru, czy stawiają na współpracę przy zielonej transformacji w Polsce, czy budują swoją pozycję gazowego huba dla Europy Środkowo-Wschodniej, opierającego się na starych technologiach, kopalnych surowcach i autorytarnych strukturach politycznych, w dodatku wbrew interesom bezpieczeństwa energetycznego potencjalnych klientów. – pisze specjalnie dla „Codziennej” dr Justyna Schulz, Dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu

Te i wiele innych artykułów, newsów i komentarzy w dzisiejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”!

 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#media

gpc
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo