Szokujące słowa! Sikorski obraził Kukiza w wywiadzie na żywo. Trwa lincz na liderze Kukiz'15

Opozycja i jej zwolennicy po środowych głosowaniach wzięli na celownik lidera Kukiz'15. - Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie wie co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - te skandaliczne słowa padły na żywo w TVN 24. Ich autorem jest... Radosław Sikorski, były minister w czasach rządów PO-PSL.

Radosław Sikorski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zgłosił podczas obrad Sejmu wniosek o odroczenie obrad do 2 września do godz. 10.00. Marszałek Elżbieta Witek poddała ten wniosek pod głosowanie. Wyniki były zaskakujące. Za odroczeniem obrad głosowało 229 posłów, m.in. pięcioro posłów Porozumienia, w tym lider partii Jarosław Gowin, przeciw - 227.

Regulamin Sejmu stanowi, że w razie gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości, Sejm może dokonać reasumpcji głosowania, a wniosek może być zgłoszony wyłącznie na posiedzeniu, na którym odbyło się głosowanie. W tym przypadku zarządzono reasumpcję, o czym posłowie zdecydowali w głosowaniu (229 głosów za, 1 przeciw, 1 wstrzymujący się, opozycja w większości nie głosowała).  W ponownym głosowaniu wniosku o odroczenie posiedzenia za było 225 posłów, 229 przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu, a 5 posłów nie głosowało. Jednym z posłów, który zagłosował inaczej, niż za pierwszym razem był Paweł Kukiz (podobnie jak dwóch innych posłów z jego koła).

Politycy opozycji rzucili się na Pawła Kukiza z ostrą krytyką. Dołączył do nich m.in. muzyk Janusz Panasewicz, który zaatakował Kukiza, nazywając go "gnojem".

Wszystkich przebił jednak Radosław Sikorski. Polityk Platformy Obywatelskiej popisał się skandalicznym słownictwem w wywiadzie na żywo z Moniką Olejnik.

- Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie wie co się dzieje, albo sprzedajną szmatą - powiedział na antenie TVN 24 były minister w czasach rządów PO-PSL.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Radosław Sikorski #Paweł Kukiz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo