Likwidacja TVN? Nic z tych rzeczy. Poseł zapowiedział istotną poprawkę. "Została przeoczona"

"Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery" - podał zarząd TVN, którego oświadczenie w środę wieczorem opublikowała stacja TVN24. Tymczasem, stacji i politykom opozycji w emocjach mogły umknąć słowa posła Marka Suskiego, który zapowiedział istotną poprawkę. - Byście nie mówili, że chcemy likwidować TVN24 - powiedział.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery

 - podał w oświadczeniu zarząd TVN.

"Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce" - dodano w oświadczeniu.

Oświadczenie zarządu TVN stacja TVN24 podała po tym, jak Sejm uchwalił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Jednak dziś poseł Marek Suski zapowiedział istotną poprawkę. Poinformował, że "w pracach nad ustawą została przeoczona jedna poprawka do art. 35, która będzie znosić ograniczenie o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 2, że nie mają zastosowania do udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu w sposób rozsiewczy, satelitarny lub w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania naziemnego rozsiewczego lub rozsiewczego satelitarnego".

- Zgłosimy tę poprawkę w Senacie. Chodzi o to, by nadawcy, którzy mają koncesje satelitarne, nie musieli spełniać wymogu 49 proc. kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, byście nie mówili, że chcemy likwidować TVN24

 - powiedział Suski. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marek Suski #TVN

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo