Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Te statystyki potwierdzają skuteczność szczepionek! Aż 99,99 procent osób uniknęło hospitalizacji lub śmierci

Z analizy przeprowadzonej przez stację CNN na podstawie danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wynika, że wśród ponad 99,99 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 nie było przypadku zakażenia koronawirusem skutkującego hospitalizacją czy śmiercią.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Według stanu na 2 sierpnia ponad 164 mln osób w USA było w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. Mniej niż 0,001 proc. z nich (1507 osób) zmarło i mniej niż 0,005 proc. (7101 osób) było hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

Ostatnie opublikowane CDC dane dotyczące przypadków w pełni zaszczepionych obejmują okres do 26 lipca.

Najnowsze dane obejmują 938 dodatkowych ciężkich przypadków wśród osób w pełni zaszczepionych, 862 dodatkowe hospitalizacje i 244 dodatkowe zgony, zgłoszone w siedmiodniowym okresie od 26 lipca do 2 sierpnia.

Około trzech czwartych (74 proc.) wszystkich zakażeń zgłoszonych u w pełni zaszczepionych osób dotyczyło seniorów w wieku 65 lat lub starszych. Spośród ok. 1500 osób, które zmarły, u jednej piątej przyczyna śmierci była inna niż Covid-19, mimo że stwierdzono u nich zakażenie.

Od maja br. CDC koncentrują się na badaniu tylko hospitalizowanych lub śmiertelnych przypadków zakażenia Covid-19 wśród osób, które zostały w pełni zaszczepione. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#USA #Stany Zjednoczone

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo