Rosja: Pacjenci z COVID-19 ofiarami awarii w szpitalu

W wyniku awarii instalacji tlenowej w szpitalu we Władykaukazie, stolicy Północnej Osetii-Alanii, śmierć poniosło 9 pacjentów z Covid-19 - poinformowało w poniedziałek republikańskie ministerstwo zdrowia. Przyczyną przerwy w dostawie tlenu było pęknięcie rury, którą ze zbiornika tlen był dostarczany na oddział - podał p.o. prezydenta republiki Siergiej Menjajło.

zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Dodał, że pod ziemią znaleziono już uszkodzoną rurę, która zostanie wymieniona. Włączony został rezerwowy system tłoczenia tlenu.

Menjajło poinformował również, że ministerstwo obrony ma dowieźć do szpitala we Władykaukazie 2 tony tlenu z miasta Mozdok.

Konkluzje są następujące: musimy we wszystkich szpitalach zainstalować stacje tlenowe, pieniądze zostały nam przyznane za pośrednictwem Ministerstwa Przemysłu i Handlu. To są stacje, które uwolnią nas od uzależnienia od transportu tlenu. Niestety stacje zostały zamówione, a produkcja ich trwa i nie zostaną dostarczone szybko

 - powiedział przywódca republiki.

Według informacji służb prasowych regionalnego ministerstwa zdrowia "w momencie awarii na oddziale reanimacyjnym szpitala znajdowało się 71 pacjentów, w tym 13 - na sztucznej wentylacji płuc. To właśnie 9 osób z nich zmarło. Do szpitala wezwano dodatkowych lekarzy. Pacjenci, będący pod respiratorami z tlenem dostarczanym z rezerwowego systemu, są pod stałą obserwacją. Każdy z nich ma indywidualną opiekę medyczną". 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#awaria #szpital #Rosja #koronawirus

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo