Sensacja na igrzyskach w Tokio! Brazylijscy siatkarze bez medalu w Japonii

Argentyna sensacyjnie pokonała 3:2 Brazylię w meczu o brązowy medal turnieju siatkówki na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Brazylijscy siatkarze przegrali z Argentyną w meczu o brąz igrzysk Tokio 2020
fot. FIVB

Brazylia była zaliczana do największych faworytów siatkarskiego turnieju na igrzyskach w Tokio. Tymczasem Canarinhos z Japonii wrócą bez medalu. W półfinale drużyna z Ameryki Południowej przegrała z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim, a w meczu o brązowy medal w dramatycznych okolicznościach straciła szansę na podium.

Siatkarze z Argentyny pokonali faworyzowaną Brazylię w meczu o brąz

Sobotni mecz lepiej zaczęła drużyna Argentyny, która rozbijała rywali na siatce doskonałym blokiem (17:10 w całym spotkaniu). Pierwszego seta Brazylijczycy przegrali, ale dwa kolejne padły już ich łupem. Doskonale w ataku spisywał się Wallace, którego dzielnie na środku siatki wspierał Lucas i kiedy wydawało się, że faworyt zmierza po medal, to ponownie przebudził się zespół prowadzony przez trenera Marcelo Mendeza.

Wallace'a dopadł kryzys i Argentyna, której liderem był regularnie punktujący Facundo Conte, doskonałą grą doprowadziła do tie-breaka, w którym błyskawicznie wyszła na prowadzenie 7:3. Brazylia przegrywała, ale nie zamierzała rezygnować i ze stanu 7:10 po chwili zrobił się remis 12:12. Emocje sięgnęły zenitu, ale ostatnie słowo należało do Argentyny, która sensacyjnie sięgnęła w Tokio po brąz!

W sobotnim finale Rosjanie zmierzą się z Francuzami o godzinie 14:15.

Argentyna - Brazylia 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13)

 


Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #Tokio 2020 #Argentyna-Brazylia

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo