Wojewoda będzie szczepił przeciw COVID-19

W weekend przed urzędem wojewódzkim w Kielcach kontynuowana będzie akcja "Zaszczep się w wakacje". Mieszkańców będzie szczepił wojewoda świętokrzyski, bo z zawodu jest lekarzem.

Wzorem ubiegłych tygodni punkt będzie czynny w sobotę i niedzielę w godzinach 9-14.

"Chętne osoby mogą zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson" – poinformowała rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Marzena Chodakowska.

Podczas sobotniej akcji w godz. 12-13 chętnych będzie szczepił wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Jest on lekarzem pediatrą, doktorem nauk medycznych. Przed objęciem urzędu przez kilkanaście lat był m.in. kierownikiem Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Pińczowie.

Aby zachęcić mieszkańców do udziału w akcji, pierwsze dziesięć osób zaszczepionych w sobotę i w niedzielę otrzyma zaproszenie na koncert „Polska dziękuje. W duchu Niepodległej”. Wydarzenie organizowane jest 13 sierpnia na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Na scenie wystąpi m.in. Piotr Rubik z zespołem.

"Dwudziesta osoba zaszczepiona zarówno w sobotę, jak i niedzielę otrzyma zaproszenie oraz możliwość lotu balonem podczas wydarzenia w Krzyżtoporze 13 sierpnia" – dodała Chodakowska.

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w sumie w województwie świętokrzyskim wykonano do tej pory 993 tys. szczepień, w tym 3581 minionej doby. W pełni zaszczepionych zostało 460 937 osób.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo