Nożownik zaatakował w tokijskim metrze. Dziewięć osób rannych, jedna ciężko

Dziewięć osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, w wyniku ataku nożownika w piątek w pociągu kolei elektrycznej Odakyu w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Policja zatrzymała podejrzanego, którym jest trzydziestokilkuletni mężczyzna.

https://twitter.com/TuMundoADiario

Do ataku doszło ok. godz. 20.30 czasu lokalnego. Gdy pociąg miejskiej kolei przejeżdżał przez tokijską dzielnicę Setagaya, mężczyzna zaatakował pasażerów, raniąc dziewięć osób. 19-letni student uniwersytetu w stolicy Japonii, który był świadkiem wydarzenia, mówił później: "Wiele osób z zakrwawionymi ubraniami uciekało w panice".

Poważnie ranna została 20-letni kobieta, która miała liczne rany kłute klatki piersiowej i pleców. Życiu pozostałych rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając w pociągu nóź i portfel. Został ujęty przez policję w sklepie spożywczym w sąsiedniej dzielnicy Suginami, a do zatrzymania przyczynił się właściciel sklepu, który na podstawie zdjęć publikowanych w mediach rozpoznał go wśród swoich klientów i zadzwonił po policję.

W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkuset pasażerów.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Japonia #Tokio #atak nożownika

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo