Grożą śmiercią prezydent Ostrowa Wlkp.

Prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek złożyła doniesienie na policję o kierowanych pod jej adresem groźbach. "Sprawę zgłosiłam już policji z wnioskiem o ściganie i ustalenie sprawcy tego przestępstwa" – poinformowała media w wydanym oświadczeniu włodarz miasta. To kolejny samorządowiec w Polsce w ostatnim czasie po prezydentach Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna, Inowrocławia i Ciechanowa, któremu ktoś grozi śmiercią.

pixabay.com

"Wczoraj obiektem gróźb stałam się ja. Wieczorem drogą mailową do urzędu dotarła wiadomość, w której ktoś brutalnie grozi mi śmiercią" – informuje Klimek. Po adresie maila twierdzi, że nadawcą jest ktoś w Polsce.

W temacie – jak powiedziała prezydent – napisano "Twój koniec k…", a w treści poinformowano, że ma kilka dni na pożegnanie się z biskimi, ponieważ "ktoś wepchnie mi nóż do gardła".

Prezydent Ostrowa Wlkp. oświadczyła: "będę zdeterminowana, aby sprawca tego czynu odpowiedział karnie za swoje wulgarne i nikczemne groźby. Sprawiedliwość prędzej czy później dosięga również tych, którzy są anonimowi i którym wydaje się, że dzięki temu mogą wszystko".

Beata Klimek podkreśliła, że nie ma jej zgody na nienawiść i groźby wobec kogokolwiek. "Przekazuję dziś wyrazy mojej solidarności pod adresem wszystkich moich kolegów samorządowców z całego kraju, którzy otrzymali pełne agresji wiadomości, w których grozi się im śmiercią".

W rozmowie z dziennikarzami wyraziła nadzieję, że "instytucje państwa w szybkim tempie okażą się skuteczne w ujęciu sprawców odpowiedzialnych za wyrażone groźby śmierci, tak aby nie mogły zastraszać kolejnych osób" – oświadczyła.

Rzecznik prasowy ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś potwierdziła przejęcie sprawy przez śledczych. Za grożenie osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę grozi do 2 lat więzienia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Beata Klimek #Ostrów Wielkopolski #Wielkopolska #groźby

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo