Czy w sobotę nastąpi poprawa pogody? Zobacz prognozę na weekend

W weekend na ogół będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami zwłaszcza na zachodzie kraju - wynika z weekendowej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami możliwe burze i porywisty wiatr.

pxfuel

W sobotę spodziewana jest poprawa pogody w stosunku do ostatnich dni. Przelotny deszcz możliwy będzie jedynie lokalnie, zwłaszcza na północnym wschodzie. Przelotne opady mogą wystąpić również na północnym-zachodzie i na północy kraju, gdzie spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Zatoki Gdańskiej okresami porywisty. Podobna sytuacja będzie na północnym-wschodzie kraju, tam termometry pokażą jednak mniejsze wartości - od 21 do 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Ponownie najcieplej będzie na zachodzie. W Poznaniu termometry pokażą 27 st. C. Nieco chłodniej będzie w Kaliszu, tam 24 st. C. Zachmurzenie będzie tam umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany.

W centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22 do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W pasie od województwa dolnośląskiego po śląskie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st. C, na Górnym Śląsku od 21 do 24 st. C, na Przedgórzu Sudeckim od 23 do 25 st. C, w Sudetach od 12 do 14 st. C, w rejonach podgórskich Beskidów od 19 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura od 21 do 23 st. C, w rejonach podgórskich od 18 do 21 st. C, wysoko w Beskidach od 12 do 16 st. C, na szczytach Tatr około 11 st. C. Wiatr słaby.

W niedzielę nad Polskę nasunie się zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać będzie polarne morskie powietrze, na wschodzie kraju ciepłe. Ciśnienie będzie się wahać. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy, zachodzie i w centrum kraju.

Na północnym zachodzie i na północy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady, nad morzem lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty.

Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu przelotne opady deszczu oraz możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 21 do 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz możliwe porywy do około 65 km/h.

Na zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w drugiej połowie dnia. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W centrum i na wschodzie również pochmurno, z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na wschodzie. Przelotne opady deszczu, głównie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 23 do 27 st. C, na południowym wschodzie do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Na południowym zachodzie i południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 22 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady deszczu. Spadek temperatury od 15 st. C w nocy do 10 st. C w dzień. Wiatr dość silny, w porywach około 60 km/h.

Na południu zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie przeważnie pogodnie. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23 st. C na zachodzie do 29 st. C na wschodzie, w rejonach podgórskich od 20 do 24 st. C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz dość silny i porywisty.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pogoda #IMGW

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo