Srebrna Maria Andrejczyk! Kolejny medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polska oszczepniczka wywalczyła dwunaste podium dla Biało-czerwonych w Japonii. Piątkowy konkurs wygrała Chinka Liu Shiying.

Maria Andrejczyk zdobyła medal na igrzyskach Tokio 2020
fot. pzla

Maria Andrejczyk należała do faworytek rzutu oszczepem na igrzyskach w Tokio. Polka, która pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczyła czwarte miejsce, w tym sezonie osiągnęła fenomenalny rezultat w chorwackim Splicie. Andrejczyk rzuciła tam aż 71,40 m i zapisała się na pierwszym miejscu w światowych tabelach, a także poprawiła rekord Polski.

25-letnia zawodniczka klubu LUKS Hańcza Suwałki moc pokazała już we wtorkowych kwalifikacjach, gdzie sprawę awansu do konkursu rozstrzygnęła w pierwszej próbie. Największe obawy związane ze startem Andrejczyk dotyczyły jej zdrowia. "Bark bardzo boli" - nie ukrywała Polka po pierwszym występie w Tokio.

Maria Andrejczyk wywalczyła srebro

Polka w finale zapomniała o bolącym barku i zaczęła od bardzo dobrego rzutu na odległość 62,56, a w kolejnej kolejce dołożyła do tego wyniku dwa metry (64,61) i plasowała się na drugiej pozycji. Na prowadzeniu od początku rywalizacji była silna Chinka Liu Shiying z wynikiem 66,34 m.

Sytuacja ta utrzymała się do ostatniej kolejki. Chinka wyraźnie utykała i nie podeszła do niej wcale, a Polka niesiona dopingiem nielicznych widzów dała z siebie wszystko, ale nie rzuciła dalej. Brązowy krążek wywalczyła Australijka Kelsey-Lee Barber z wynikiem 64,56 m.

Andrejczyk zdobyła dwunasty medal dla Polski na igrzyskach w Tokio, a klasą dla siebie w Japonii są nasi lekkoatleci. Po złoto sięgnęła sztafeta mieszana 4x400 metrów, młociarze Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki a także - sprawiając olbrzymią sensację - chodziarz Dawid Tomala.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Maria Andrejczyk #Tokio 2020 #rzut oszczepem

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo