Polka poprawiła rekord świata Rosjanki! Medal dla Aleksandry Mirosław wisi w powietrzu

Aleksandra Mirosław prowadzi po czasówce, pierwszej z trzech konkurencji w olimpijskich zawodach w kombinacji we wspinaczce sportowej w Tokio. Polka w finale tej konkurencji ustanowiła rekord świata wynikiem 6,84.

fot. twitter.com/sport_tvppl/

Osiem zawodniczek rywalizowało systemem pucharowym. W ćwierćfinale Polka była szybsza od Chaehyun Seo z Korei Południowej, w półfinale od Japonki Akiyo Noguchi, a w finale od Francuzki Anouck Jaubert. To właśnie w decydującym biegu ustanowiła rekord świata. Wcześniej uzyskała czasy 7,49 i 7,03. Poprzedni najlepszy rezultat należał do Rosjanki Julii Kapliny - 6,96.

Aleksandra Mirosław z rekordem świata

Występ Mirosław z trybun oglądała trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Wspinaczka sportowa debiutuje w programie igrzysk olimpijskich.

Zawodniczki rywalizują w kombinacji, na którą składa się wspomniana czasówka oraz bouldering (początek o godz. 11.30) i prowadzenie (14.10). O ostatecznej kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych we wszystkich konkurencjach.

Polka specjalizuje się w sprincie, w którym dwukrotnie (2018 i 2019) zdobywała mistrzostwo świata. W kombinacji w 2019 roku była czwarta.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Aleksandra Mirosław #Tokio 2020 #wspinaczka sportowa

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo