Zabił współwięźnia... taboretem. Bez żadnego powodu

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który odpowie za zabójstwo współwięźnia w zakładzie karnym we Włodawie. Kamil K. zadał mu szereg ciosów taboretem w głowę. Podejrzany przyznał się do winy. Wcześniej był już karany za zabójstwo.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Kamilowi K. został skierowany do Sądu Okręgowego w Lublinie. Oskarżony jest o zabójstwo współwięźnia w zakładzie karnym we Włodawie do którego doszło w listopadzie 2020 r. Według ustaleń śledczych, zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów taboretem w głowę, co doprowadziło do śmiertelnych obrażeń w postaci m.in. rany głowy, złamania kości czaszki i zranienia mózgu.

Z ustaleń śledczych wynika, że cela była pięcioosobowa. Popołudniu 3 listopada dwóch osadzonych wyszło na korytarz, aby skorzystać z aparatu telefonicznego znajdującego się na korytarzu. Kolejny więzień został zaprowadzony do ambulatorium, gdzie miał zaplanowaną wizytę. W celi został Kamil K. i Tomasz K.

Prokuratura ustaliła, że Kamil K. wykorzystując nieobecność innych osadzonych w celi, zaatakował współwięźnia od tyłu i zaczął uderzać go taboretem w głowę. Kiedy ofiara nie dawała już oznak życia, wezwał funkcjonariusza Służby Więziennej. Z aktu oskarżenia wynika, że strażnik zobaczył mężczyznę leżącego na podłodze z twarzą w kałuży krwi. Kamil K. oświadczył, że "chyba zabił współosadzonego". Na miejsce zdarzenia został wezwany lekarz. Na jego pytanie, co się stało, Kamil K. odpowiedział "zabiłem go".

Podczas prowadzonego śledztwa podejrzany przyznał się do dokonania zabójstwa.

- Wskazał, że nie jest w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Podał, że pomiędzy nim, a pokrzywdzonym nie było żadnych konfliktów

 – napisano w akcie oskarżenia.

Kamil K. był już wcześniej kilka razy karany, m.in. za zabójstwo. W 2019 r. w zakładzie karnym we Włodawie odsiadywał wyrok roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła 28-latka również o to, że w lipcu 2020 r. oblał innego współwięźnia wrzątkiem, powodując u niego oparzenia pierwszego i drugiego stopnia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#zabójstwo #zakład karny

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo