location.href="https://filarybiznesu.pl/inwestujesz-w-innowacje-jest-dobra-wiadomosc/a11213"; "/> location.href="https://filarybiznesu.pl/inwestujesz-w-innowacje-jest-dobra-wiadomosc/a11213"; "/>

Inwestujesz w innowacje? Dobra wiadomość

RavindraPanwar
pixabay.com CC creative commons

Podatniku, inwestujesz w innowacje? Polski Ład pozwoli Ci przelać na konto skarbówki część zaliczek na PIT od wynagrodzeń osób, które zatrudniasz do tego typu prac – informuje "Puls Biznesu".

"Puls Biznesu" podał, że "przedsiębiorcy, którzy mają prawo do ulgi na badanie i rozwój (B+R), ale z uwagi na niektóre jej ograniczenia nie od razu mogą czerpać z niej pełnię korzyści, uzyskają szansę na to na podstawie rozwiązań przewidzianych w Polskim Ładzie". "Przyniesie ją nowe uprawnienie określone jako ulga na innowacyjnych pracowników" - poinformowano.

Wyjaśniono, że "wesprze ona przedsiębiorców prowadzących działalność badawczo-rozwojową, wytwarzających próbnie nowe produkty lub wprowadzających na rynek nowe produkty i ponoszących w związku z tym określone wydatki". "Będą oni mogli skorzystać z nowej ulgi w przypadku, gdy nie uda im się odpisać w całości tych kosztów, gdy w rozliczeniach z fiskusem wykażą stratę lub gdy uzyskany dochód okaże się zbyt niski na pełne odliczenie" - napisano.

Wskazano, że "podstawowym warunkiem jest jednak, aby pracownicy zaangażowani w przedsięwzięcia B+R poświęcali na to co najmniej połowę swojego czasu pracy w miesiącu".Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 

Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

redakcja FilaryBiznesu.pl
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo