Siatkówka: Znamy pierwszego finalistę

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego została pierwszym finalistą turnieju siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W półfinale Rosjanie pokonali 3:1 reprezentację Brazylii.

Twitter.com/Volleyball World

W pierwszym secie od początku tempo nadali wciąż aktualni mistrzowie olimpijscy - Brazylijczycy i nie oddali zwycięstwa już do końca seta. W drugiej odsłonie górą okazali się Rosjanie.

W trzeciej partii Rosjanom gra zupełnie się nie układała, przegrywali już 12:20 i nic nie wskazywało na to, że mogą jeszcze coś zmienić. Znakomitą zmianę dał Jarosław Podlesnych, którymi skutecznymi atakami poderwał swoich kolegów do walki. Przewaga Brazylijczyków topniała błyskawicznie - w końcówce był już remis 23:23. Przy drugiej piłce setowej Ricardo Lucarelli uderzył w blok rywala.

Rosjanie poczuli się pewniej, lepiej prezentowali się w kolejnym secie, ale "canarinhos" nie rezygnowali i na finiszu wyrównali. W decydującym momencie Maksim Michajłow zablokował Douglasa i "Sborna" miała dwa meczbole. Douglas skutecznym atakiem przedłużył nadzieję swojej drużyny, ale po chwili Jegor Kliuka atomowym zbiciem zakończył trwające dwie godziny i 15 minut półfinałowe starcie.

Najwięcej punktów dla ROK zdobyli Michajłow 22 i Kliuka 15; dla Brazylii: Leal 18 i Lucas 13.

Drugi półfinał Francja - Argentyna rozpocznie się w czwartek o godz. 14 (czasu polskiego). Francuzi wyeliminowali Polaków z turnieju, wygrywając w ćwierćfinale 3:2. 

Rosyjski Komitet Olimpijski - Brazylia 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:23)

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo