Anna Kornecka nie będzie już wiceministrem. Odwołał ją premier. Znamy powody

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Decyzję ogłosił rzecznik rządu. Podał też powód takiej decyzji.

Anna Kornecka
fot. gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia

W poniedziałek przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy podatkowej – jeden z projektów składających się na Polski Ład - został skierowany do konsultacji publicznych. Projekt przewiduje m.in., że przedsiębiorcy będą płacić składkę zdrowotną na takim samym poziomie jak pracownicy. Nie będzie też możliwości odliczenia składki od podatku.

Anna Kornecka sprzeciwiła się przewidywanym zmianom, oceniając, że zaszkodzą one wielu obywatelom. Według niej, teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców jest nieprawdziwa. "Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet najmniejsi podatnicy, którzy rozliczają się kartą podatkową, też na tych rozwiązaniach tracą" – powiedziała wczoraj w TVN24. 

Jej słowa wywołały poruszenie w Zjednoczonej Prawicy. Poseł Joanna Lichocka była dziś pytana w Polskim Radiu 24 o doniesienia mediów, że Kornecka zostanie odwołana ze stanowiska w resorcie rozwoju. Posłanka PiS podkreśliła, że kwestie personalne dotyczące wiceministrów, to kompetencje premiera i szefów poszczególnych resortów.

- Jeśli chodzi o panią wiceminister z Porozumienia, to rzeczywiście trzeba przyznać, że pani minister dosyć zaskakuje ostatnimi dniami w takich wypowiedziach, które raczej są wypowiedziami charakterystycznymi dla totalnej opozycji i dla tej narracji opozycji obecnej w kontekście Polskiego Ładu, niż charakteryzowałaby członka rządu, który wprowadza ten program

 - powiedziała Lichocka.

Kornecka odwołana

Niedługo później rzecznik rządu ogłosił, że Kornecka została odwołana z funkcji podsekretarza stanu. 

- Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego

- poinformował Piotr Müller. 

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Anna Kornecka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo