Czy Porozumienie poprze Polski Ład? "Jestem przekonany"

Jestem przekonany, że Rada Ministrów przyjmie projekt Polskiego Ładu na początku września, a posłowie Porozumienie go poprą – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył, że projekt został zaakceptowany przez Zjednoczoną Prawicę.

Jarosław Gowin
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Müller wyraził przy tym zdziwienie deklaracją wiceminister rozwoju Anny Korneckiej (Porozumienie), która sprzeciwiła się "gwałtownej podwyżce podatków" i nie wykluczyła wyjścia Porozumienia z koalicji rządzącej.

- Jestem przekonany, że ten projekt zostanie przyjęty na początku września przez Radę Ministrów, a później poparty przez posłów Porozumienia. Czy wszystkich? W tej chwili tego nie przesądzam

 – powiedział Müller odpowiadając na pytania na środowej konferencji prasowej.

Zaznaczył, że "Polski Ład i projekt, który został zaprezentowany w pierwszej wersji, był przedyskutowany ze wszystkimi koalicjantami” – powiedział. Dodał że osobiście uczestniczył w spotkaniu, "które podsumowywało ustalenia na poziomie liderów PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia".

Przyznał, że "później pojawiły się pewne rozbieżności", dotyczące szczegółowych rozwiązań, na które wskazywał wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Zaznaczył, że część uwag została uwzględniona w procesie legislacyjnym. "W tej chwili trwa proces konsultacji społecznych, jesteśmy otwarci na pewne korekty, ale – zaznaczam – korekty, a nie zasadnicze zmiany" – oświadczył.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Porozumienie #Polski Ład

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo