Za uwagę o braku maseczki, rzucił się na policjantów

Kieleccy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który rzucił się na nich, bo zwrócili mu uwagę na brak maseczki. Do zdarzenia doszło w jednej z galerii handlowych.

zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@geralt

Jak poinformowała sierż. szt. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przed południem patrol oddziału prewencji w galerii Korona zauważył mężczyznę, który nie stosował się do nakazu noszenia maseczki.

- Mężczyzna nie zareagował na zwróconą przez mundurowych uwagę i nie wykonywał wydawanych poleceń. Odmówił także podania swoich danych personalnych. Ponadto w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy

- powiedziała funkcjonariuszka. 

Mężczyzna został zatrzymany. Ustalono, że to 44-letni mieszkaniec Kielc. Zgodnie art. 222 Kodeksu karnego, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Małgorzata Perkowska-Kiepas zaznaczyła, że tylko ostatniej doby policjanci nałożyli 17 mandatów karnych i skierowali dwa wnioski do sądu o ukaranie osób, które nie miały maseczek w przestrzeni zamkniętej.

- Zadbajmy o siebie i zdrowie innych. Pamiętajmy, że te restrykcje cały czas obowiązują i mamy obowiązek nosić maseczki w zamkniętych pomieszczeniach

- przypomniała sierż. szt. Perkowska-Kiepas.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#świętokrzyskie

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo