Ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19 w Indonezji

Od początku pandemii koronawirusa w Indonezji zmarło w związku z Covid-19 już ponad 100 tys. osób - poinformowały w środę władze. W maju liczbę ofiar śmiertelnych związanych z tą chorobą szacowano w tym kraju na około 50 tys.

pixabay

Od miesiąca Indonezja mierzy się z szybko rozprzestrzeniającym się wariantem Delta koronawirusa, przez co - jak podał Reuters - stała się obecnie epicentrum pandemii Covid-19 w Azji.

Dane opublikowane w środę wskazują, że łączna liczba infekcji od początku pandemii sięgnęła w Indonezji 3,53 mln. Eksperci uważają jednak, że ta liczba, podobnie jak dotycząca ofiar śmiertelnych, może być zaniżona.

- Indonezja potrzebuje przeprowadzenia przejrzystego audytu na temat rzeczywistej liczby śmierci z powodu Covid-19

- powiedział Defriman Djafri, epidemiolog z uniwersytetu Andalas w Padangu na Sumatrze.

Jednak zdaniem ministra zdrowia Budiego Gunadiego Sadikina w ciągu obecnego tygodnia pojawiły pozytywne sygnały, że druga fala epidemii zaczyna ustępować, szczególnie na najludniejszej wyspie kraju - Jawie. Ostatniej doby w całym państwie odnotowano 33,9 tys. zakażeń koronawirusem.

Prezydent Indonezji Joko Widodo oświadczył, że restrykcje dotyczące mobilności społecznej - obowiązujące w niektórych regionach, w tym w stolicy Dżakarcie, od początku lipca - nie zostaną zniesione do 9 sierpnia. Dotychczas w Indonezji zaszczepiono przeciwko Covid-19 zaledwie 11 proc. populacji. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo