Wiceminister z resortu Gowina straci posadę? „Miarka się przebrała”

Dymisja Anny Korneckiej ze stanowiska wiceministra rozwoju, pracy i technologii jest brana pod uwagę - mówi wpływowy polityk PiS, cytowany przez portal wp.pl. Kornecka we wczorajszym wywiadzie dla TVN24 krytykowała zdecydowanie rozwiązania zawarte w "Polskim Ładzie".

Anna Kornecka
fot. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - https://web/20210123214509/https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/anna-kornecka2, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=99202575

W poniedziałek przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy podatkowej, będącej elementem Polskiego Ładu, został skierowany do konsultacji publicznych. Projekt MF przewiduje m.in., że przedsiębiorcy będą płacić składkę zdrowotną na takim samym poziomie jak pracownicy. Nie będzie też możliwości odliczenia składki od podatku.

- Porozumienie bardzo jasno stawia granice i mówi, że sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, "tylko dla określonej grupy przedsiębiorców". Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody

 - powiedziała Anna Kornecka we wtorek w TVN24.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii zarzuciła rozwiązaniom zawartym w Polskim Ładzie "szkodliwość". 

Kornecka nie wykluczyła także, że sprawa podatkowa oznaczać może koniec Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy. Partia Gowina przedstawia od pewnego czasu swoje propozycje dot. Polskiego Ładu i ze strony tego ugrupowania dochodzą głosy krytyki niektórych rozwiązań. 

"Nie miała odpowiedniej wiedzy"

W rozmowie z Polsat News we wtorek inna wiceminister resortu rozwoju, Olga Semeniuk stwierdziła, że Kornecka "nie ma odpowiedniej wiedzy na temat Polskiego Ładu".

- Trudno dzisiaj ocenić pozytywnie rolę pana premiera Jarosława Gowina w kontekście Polskie Ładu, skoro kilka, kilkanaście tygodni temu podpisał się pod wspólną deklaracją Polskiego Ładu, bo to oznacza, że nie widział pod czym się podpisuje

 - powiedziała Semeniuk. Pytana, czy to oznacza, że krytykuje swojego przełożonego, wskazała: "Wyraziłam inne, odrębne zdanie na temat Polskiego Ładu. Mam do tego prawo". Dodała też, że jej przełożonym jest bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki.

Kornecka na wylocie?

Portal wp.pl cytuje dzisiaj "ważnego polityka PiS", który mówi, że dymisja Anny Korneckiej ze stanowiska wiceminister jest "brana pod uwagę", choć jeszcze nie zapadła.

- Nasza cierpliwość się kończy

- mówi nieoficjalnie cytowany polityk, który chce zachować anonimowość. O niektórych stwierdzeniach Korneckiej, które padły w rozmowie w TVN24, powiedział, że to "kłamstwo" i "miarka się przebrała".

Według wp.pl, doniesienia o możliwej dymisji Korneckiej dotarły do szefa resortu, Jarosława Gowina. 

 

Źródło: wp.pl, TVN24, Polsat News, PAP, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo