Skrzypulec i Ogar ze srebrem! Fenomenalna końcówka polskich żeglarek!

Dwójka żeglarska Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w klasie 470. Polki w decydującym wyścigu medalowym zajęły 5. miejsce, co w połączeniu z poprzednimi wynikami w wyścigach klasyfikacyjnych pozwoliło im ustać na podium w Tokio. Zwyciężyły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre a trzecie miejsce zajęła ekipa z Francji, z którą do końca rywalizowały Polki.

https://twitter.com/fremdenlegion2

Skrzypulec i Ogar-Hill były liderkami po sześciu startach, ale w niedzielę spadły na drugą lokatę. Niestety We wtorek zanotowały najgorszy występ w regatach – w stawce 21 załóg dwa razy dopłynęły na metę na 15. miejscu, co sprawiło, że do środowego podwójnie punktowanego wyścigu medalowego z udziałem 10 czołowych załóg przystąpiły z trzeciej pozycji.

Polki przez większość finałowego wyścigu zajmowały miejsce gwarantujące im brązowy medal, jednak na samym końcu dokonały świetnego manewru i wyprzedziły nawet Brytyjki. Pozwoliło to zrównać się punktami z Francuzkami i wyprzedzić je w walce o podium dzięki lepszej pozycji w finałowym wyścigu.

Klasyfikacja końcowa:
1. Wielka Brytania
2. Polska
3. Francja

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Igrzyska Olimpijskie #Tokio 2020 #żeglarstwo #Jolanta Ogar #Agnieszka Skrzypulec

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo