Kolejni Polacy poza finałami

W rozgrywanych nad ranem czasu polskiego eliminacjach kolejnych konkurencji olimpijskich, grono polskich sportowców nie przebrnęło zawodów kwalifikujących do finałów. Taki los spotkał Biało-czerwonych startujących w rzucie oszczepem, jeździe na deskorolce, biegu przez płotki i zapasach.

printscreen Eurosport

Rzut oszczepem

Żadnemu z Polaków nie udało się awansować do finału rzutu oszczepem w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W eliminacjach odpadli Cyprian Mrzygłód, który uzyskał wynik 78,33 m, a także niespodziewanie Marcin Krukowski - zaledwie 74,65.

Awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodników. Gwarancję występu w rywalizacji o medale dawał wynik 83,50, ale tylko sześciu oszczepników przekroczyło w środę tę granicę. Mrzygłód był 11. w grupie A, a Krukowski 13. w grupie B.

Deskorolka

Reprezentantka Polski w jeździe na deskorolce Amelia Bródka zajęła 17. miejsce w eliminacjach konkurencji park i nie awansowała do olimpijskiego finału w Tokio. Startowało 20 zawodniczek, a o medale później w środę powalczy osiem najlepszych.

Bródka uzyskała 20,17 pkt i zdołała wyprzedzić trzy rywalki.

Bieg przez płotki

Damian Czykier nie awansował do finału biegu na 110 m ppł w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polak w swojej serii zajął szóste miejsce - 13,63, a łącznie to był osiemnasty wynik półfinałów.  Najlepszy czas uzyskał Amerykanin Grant Holloway - 13,13.

Pięć lat temu Czykier, syn znanego niegdyś piłkarza Dariusza (m.in. Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa), także odpadł w olimpijskim półfinale.

Aktualizacja:

Zapasy

Rywalizująca w zapasach w stylu wolnym w kategorii 57 kg Jowita Wrzesień przegrała z Bułgarką Eweliną Nikołową w 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Polka czeka na dalsze rozstrzygnięcia, które mogą dać jej prawo startu w repasażach.

Polce nie udało się wykonać ani jednej punktowanej akcji, natomiast jej rywalka, brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w Warszawie, zdobyła trzy punkty. Jeden z nich był efektem kary za pasywność dla Wrzesień.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Tokio 2020 #Igrzyska Olimpijskie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo