Tusk wesprze Campus Polska Przyszłości? Trzaskowski ma problem ze znalezieniem dla niego jakiegoś miejsca

Donald Tusk będzie jednym z najważniejszym gościem na Campusie Polska Przyszłości, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę występu - powiedział we wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, potwierdzając przybycie lidera PO na olsztyńską imprezę. Nie wiadomo zatem, kiedy polityk zagości na wydarzeniu. O czym Tusk będzie opowiadać, nietrudno się domyślić.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Trzaskowski został zapytany w TVN24, czy zaprosi na Campus Polska Przyszłości nowego lidera PO Donalda Tuska.

- Tak oczywiście już zaprosiłem, pracujemy tylko nad szczegółami

- odpowiedział, dodając, iż Tusk potwierdził przyjazd.

- W tej chwili dopinamy do końca program. Siedem dni, mnóstwo gości z całej Europy, komisarze europejscy, mnóstwo burmistrzów, mnóstwo specjalistów od ocieplenia klimatycznego, od sztucznej inteligencji, od rynku pracy, tak że naprawdę dużo osób...

- mówił. Ponadto, dodał, "bardzo mocny program kulturalny, program sportowy".

- Donald Tusk to jeden z najważniejszych gości, który odwiedzi Campus, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę

- zaznaczył.

Campus Polska Przyszłości to tygodniowe wydarzenie, które odbędzie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Młodzi ludzie, którzy wezmą w nim udział, mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla swego pokolenia, w tym polityce klimatycznej czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Campus organizuje Ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi Campusu mają być m.in. żołnierz AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, ale też goście z zagranicy - liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska i burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli też okazję spotkać tam m.in. reżysera Jana Komasę, pisarza Jakuba Żulczyka, dziennikarza Cezarego Łazarewicza oraz wysłuchać koncertów: Brodki, Natalii Przybysz, Organka i Krzysztofa Zalewskiego.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo