Od piątku 25. Sopot Molo Jazz Festival

Po raz 25. rozpocznie się w piątek Sopot Molo Jazz Festival. W muszli koncertowej wystąpią m.in. Adam Golicki Trio, Extradition Quintet i Wojciech Staroniewicz oraz Sergiej Kriuczkow&Riverboat Ramblers wraz z Jerzym Detko.

pxhere

- Sopot Molo Jazz Festival jest sukcesorem pierwszych festiwali jazzowych, jakie zorganizowano w Sopocie jeszcze w latach 50. ub. wieku. To wydarzenie, które przyciąga miłośników i znawców jazzu, ale także osoby, które nie mają z nim częstych kontaktów i przekonują się, że jazz nie jest sztuką elitarną i trudną

 - poinformowała we wtorek Anetta Konopacka z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sopocie.

W piątek w muszli koncertowej na sopockim molo wystąpią: Extradition Quintet i Wojciech Staroniewicz, Adam Golicki Trio wraz z Maciejem Grzywaczem i Piotrem Lemańczykiem oraz Ola Mońko Quartet i Tomasz Grzegorski. Tego samego dnia wieczorem w hotelu Radisson Blu odbędzie si e koncert formacji Jakub Hajdun Trio połączony z jam session.

Dzień później w programie Sopot Molo Jazz Festival znalazł się pochód nowoorleański, który przejdzie ul. Bohaterów Monte Cassino spod kościoła św. Jerzego. Po tym wydarzeniu w muszli koncertowej przed publicznością zaprezentują się: Sergiej Kriuczkow&Riverboat Ramblers wraz z Jerzym Detko, Filip Żółtowski Quartet oraz Artur Jurek Quartet wraz gośćmi. Sobotni wieczór zwieńczy w ogródku Koło Molo jam session, do którego muzyków zaprosi Piotr Nadolski.

W niedzielę, ostatnim dniu imprezy, na molo zagrają: Marcin Pater Trio, Rodziewicz-Nash-Sikała-Gawdzis wraz Kubą Stankiewiczem oraz Sławek Jaskułke. Festiwal w ogródku Koło Molo zakończy jam session, które poprowadzi Dariusz Herbasz.

Wśród zaproszonych gości podczas festiwalu będą m.in. Stanisław Cieślak, Leszek Dranicki, Przemek Dyakowski, Benjamin Marhula, Tadeusz Petrow, Ryszard Podgórski, Eugeniusz Pudelewicz i Adam Wendt

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Sopot Molo Jazz Festival

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo