Premier: To medalowy wtorek!

To zdecydowanie medalowy wtorek - napisał premier Mateusz Morawiecki po tym, gdy na igrzyskach w Tokio polskie olimpijki Anita Włodarczyk oraz Malwina Kopron wywalczyły złoto i brąz w rzucie młotem, a brązowy medal trafił do polskiego zapaśnika Tadeusza Michalika.

Mateusz Morawiecki
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Oj, sypią się kolejne medale dla Polski w ten medalowy wtorek. Anita Włodarczyk ze złotem, a Malwina Kopron z brązem w rzucie młotem. Wielkie gratulacje dla obu Pań. Wspaniale. Oby to nie był koniec na dzisiaj

- napisał na Facebooku Morawiecki po tym, jak dwie biało-czerwone zdobyły miejsca na podium wtorkowego konkursu.

To już trzeci tytuł mistrzyni olimpijskiej, jaki wywalczyła Włodarczyk. Kopron po medal największej i najbardziej prestiżowej sportowej imprezy sięgnęła po raz pierwszy.

Niedługo wcześniej na podium stanął Michalik. "Polak Węgier - dwa bratanki, ale dziś na macie nasz wspaniały Tadeusz Michalik nie dał szans Madziarowi. Przyłączam się do gratulacji, dziękuję za piękną walkę i olimpijski brąz" - napisał.

"Tak. To zdecydowanie medalowy wtorek" - podkreślił premier.

We wtorek medalowy łup Polaków w Tokio uzupełniły przed południem czasu lokalnego kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, które były drugie w K2 na 500 m. Również im premier pogratulował na Facebooku. Łącznie w tegorocznych igrzyskach biało-czerwoni mogą się pochwalić sześcioma medalami, z każdego kruszcu mają po dwa. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Igrzyska Olimpijskie #Mateusz Morawiecki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo