Wrocław: Antyszczepionkowcy straszą „bestiobusem”. Prezes MPK im odpowiedział!

Po atakach na punkty szczepień m.in. w Grodzisku Mazowieckim czy Zamościu, antyszczepionkowcy znów dali o sobie znać. Zniszczyli wiatę przystankową w pobliżu „szczepciobusa” - autobusu, w którym wykonuje się szczepienia przeciw Covid-19. Głos w sprawie zabrał prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Facebook/@Krzysztof Balawejder

"NIEszanowni antyszczepionkowcy. Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw covid19"

- napisał we wtorek na Facebooku Balawejder.

Udostępnił też fotografie, na których widać zniszczoną wiatę autobusową. Antyszczepionkowcy napisali, że po mieście jeździ "Bestiobus", który jest objawieniem z Apokalipsy św. Jana.

Prezes wrocławskiego MPK przekazał też, że zwrócił się do policji o zabezpieczenie kolejnych punktów szczepień na terenie Wrocławia. Za informację, kto jest odpowiedzialny za zdemolowanie wiaty, proponuje 4 tysięcy złotych z środów własnych.

„Ciemnota zawsze na końcu przegra z faktami, nauką i rozumem”

- konkluduje.

Mobilny punkt szczepień we Wrocławiu cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Przez pierwsze cztery dni mobilnych szczepień - dawkę przyjęło blisko 700 osób, 19 lipca - było już 2 tys. osób, a 29 lipca - 3 tys.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Facebook

#koronawirus #dolnośląskie

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo