Prezydent pogratulował medalistkom: Co za dzień!

Anita Włodarczyk zdobyła złoto, Malwina Kopron brąz w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Co za dzień, brawo, gratulujemy i dziękujemy - napisał prezydent Andrzej Duda.

Anita Włodarczyk zdobyła złoto w Tokio
fot. PZLA

Anita Włodarczyk rzuciła młotem 78,48 i została po raz trzeci w historii mistrzynią olimpijską. W Tokio brązowy medal wywalczyła Malwina Kopron - 75,49, a siódme miejsce zajęła Joanna Fiodorow - 73,83. Srebro zdobyła Chinka Zheng Wang - 77,03.

Niespełna 36-letnia Włodarczyk wcześniej byłą najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98,

Trenująca ze swoim dziadkiem Malwina Kopron jest brązową medalistką mistrzostw świata z Londynu (2017) i w tym sezonie prezentowała bardzo dobrą i stabilną formę. Przed igrzyskami eksperci także typowali ją do olimpijskiego podium.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Anita Włodarczyk #Malwina Kopron #igrzyska olimpijskie

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo