NIESAMOWITE! Dwa medale dla Polski w rzucie młotem. Złoto Włodarczyk, brąz Kopron

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal podczas olimpijskiego konkursu rzutu młotem. Polka w Tokio sięgnęła po swoje trzecie olimpijskie złoto. Medal zdobyła również inna z Polek - Malwina Kopron!

Anita Włodarczyk
fot. TVP Sport

W pierwszej serii rzutów wszystkim trzem Polkom nie wyszły próby - Włodarczyk trafiła w siatkę a rzuty Fiodorow i Kopron wylądowały poza polem. Błędy popełniały na szczęście także rywalki, Kanadyjka Camryn Rogers oraz Amerykanki Deanna Price i Brooke Andersen. W drugim rzucie Kopron i Fiodorow uzyskały zaś... co do centymetra taki sam wynik - 73,09 m. Prowadziła wtedy Włodarczyk z wynikiem 76,01 m. W trzecim rzucie polska multimedalistka dołożyła jeszcze ponad metr (77,44 m).

Do najlepszej ósemki zakwalifikowały się tym samym wszystkie Polki. Ich największymi rywalkami miały być Chinka Wang Zheng i wspomniana Camryn Rogers.

W drugiej części konkursu Malwina Kopron rzuciła 75.49 m i awansowała na drugie miejsce. Później została jeszcze wyprzedzona przez jedną z zawodniczek i zdobyła brązowy medal. Anita Włodarczyk nie dała się już wyprzedzić i zdobyła olimpijskie złoto!

Dominatorka Włodarczyk, fantastyczna Kopron

Niespełna 36-letnia Włodarczyk wcześniej byłą najlepsza w Londynie w 2012 roku i w Rio de Janeiro w 2016. Praktycznie na dekadę zdominowała tę konkurencję. Do dwóch tytułów mistrzyni olimpijskiej (w Londynie przegrała z Tatianą Łysenko, ale Rosjanka została zdyskwalifikowana za doping) dołożyła po cztery złote medale mistrzostw świata i Europy. Od 28 sierpnia 2016 do niej należy też rekord globu - 82,98.

Dwa ostatnie sezony miała jednak stracone z powodu kłopotów zdrowotnych, a poza tym zmieniła trenera - teraz ćwiczy pod okiem Chorwata Ivicy Jakelica. Pierwsze tegoroczne starty miała słabe, ale cały czas zapewniała, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Już przed wylotem do Tokio dała sygnał, że jest coraz lepiej, kiedy rzuciła 77,92. Także w eliminacjach, które wygrała, pokazała rywalkom, że jest w wysokiej formie.

Trenująca ze swoim dziadkiem Kopron jest brązową medalistką mistrzostw świata z Londynu (2017) i w tym sezonie prezentowała bardzo dobrą i stabilną formę. Przed igrzyskami eksperci także typowali ją do olimpijskiego podium.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Igrzyska Olimpijskie #Tokio 2020 #rzut młotem #Malwina Kopron #Joanna Fiodorow #Anita Włodarczyk

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo