Drugi wtorkowy medal dla Polski! Michalik z brązem w zapasach

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal w zapasach na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polak zwyciężył dziś ze zwycięzcą repasażu - Węgrem Aleksem Gergo Szoke. Zawodnik klubu Sobieski Poznań powtórzył sukces swojej starszej siostry Moniki Michalik, która wywalczyła brąz olimpijski na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku

Tadeusz Michalik
fot. twitter.com @Polski Związek Zapaśniczy

Pochodzący z Budapesztu rywal Michalika nie miał dotychczas żadnych sukcesów. W 2019 roku był dziewiąty w mistrzostwach świata do lat 23, a rok później zajął taką samą pozycję w mistrzostwach Europy seniorów. Także 30-letni Polak także nie stał na podium żadnego mistrzowskiego turnieju, ale był dwukrotnie piąty w czempionacie globu.

W Tokio w 1/8 finału wygrał z Tunezyjczykiem Haikelem Achourim 10:0, a w ćwierćfinale - po wyrównanym pojedynku - z Amerykaninem Tracym Hancockiem 4:3. W półfinale Michalik, którego siostra Monika zdobyła olimpijski brąz w Rio de Janeiro, nie sprostał faworytowi tej konkurencji Musie Jewłojewowi, przegrywając 1:7. Reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego to dwukrotny mistrz świata (2018 i 2019) oraz Europy (2019 i 2021).

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Tadeusz Michalik #zapasy #Igrzyska Olimpijskie #Tokio 2020

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo