"Cieszymy się razem z wami". Premier i prezydent gratulują srebrnym medalistkom

"Czyżby medalowy wtorek?" - napisał premier Mateusz Morawiecki i gratulował srebrnym medalistkom. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro w konkurencji K2 500 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. "Podtrzymały kapitalną passę polskiej kajakarskiej dwójki kobiet na igrzyskach olimpijskich i zdobyły srebrny medal. DZIĘKUJEMY!" - napisał prezydent Andrzej Duda.

twitter.com/Olympics screen

"Czyżby medalowy wtorek? Na miły początek dnia mamy kolejny srebrny medal - po wioślarskiej Czwórce, wywalczyły go nasze kajakarki w wyścigu na 500 metrów. Brawo Karolina Naja i Anna Puławska. Gratuluję i cieszymy się razem z Wami. I trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych reprezentantów" - napisał Morawiecki na Facebooku.

Brawo! Gratulacje! Karolina Naja i Anna Puławska podtrzymały kapitalną passę polskiej kajakarskiej dwójki kobiet na igrzyskach olimpijskich i zdobyły srebrny medal. DZIĘKUJEMY! - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Karolina Naja i Anna Puławska we wtorek w Tokio wywalczyły srebrny medal w konkurencji K2 na 500 m kajakarskich regat olimpijskich. Zwyciężyły Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak i Dora Bodonyi.

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach. Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, facebook.com

#Tokio 2020

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo