Polskie żeglarki spadły na trzecią pozycję

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill spadły z drugiego na trzecie miejsce w olimpijskich regatach w żeglarskiej klasie 470. W dziesiątym wyścigu, podobnie jak wcześniejszym wtorkowym, były dopiero 15. Przy obecnej formie ekipy brytyjskiej o zdobycie złota będzie bardzo ciężko, jednak nie jest to niemożliwe.

https://twitter.com/MON_GOV_PL

Polki mają 46 punktów i przed środową medalową rozgrywką tracą już 18 do Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre oraz cztery do Francuzek Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Ogar-Hill (UKS Wiking Toruń) były liderkami od początku zmagań aż do drugiego niedzielnego wyścigu, kiedy to wyprzedziły je Mills i McIntyre. W poniedziałek z powodu braku wiatru nie było ścigania, a we wtorek biało-czerwone spisały się dużo słabiej.

W klasyfikacji generalnej są trzecie z dziewięciopunktową przewagą nad Słowenkami Tiną Mrak i Veronicą Macarol. W dziesiątym wyścigu zwyciężyły Brazylijki Fernanda Oliveira i Ana Barbachan, które w punktacji łącznej są piąte.

Brytyjki są złotymi medalistkami mistrzostw świata sprzed dwóch lat i aktualnymi wicemistrzyniami Europy (Mills zdobyła w Rio de Janeiro olimpijskie złoto z inną partnerką). Francuzki to z kolei brązowe medalistki z IO w Rio i mistrzynie kontynentu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jolanta Ogar #Agnieszka Skrzypulec #żeglarstwo #Tokio 2020 #Igrzyska Olimpijskie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo