Zaginiony białoruski aktywista nie żyje. Ciało znaleziono powieszone w parku

Ciało Witala Szyszoua, szefa Białoruskiego Domu na Ukrainie, znaleziono dziś w jednym z parków w Kijowie. Wczoraj zgłoszono jego zaginięcie.

Wital Szyszou
fot. beldomua / Telegram [za: belsat.eu]

W Kijowie znaleziono zwłoki obywatela Białorusi, aktywisty Witala Szyszoua, który zaginął w poniedziałek - poinformowała dzisiaj lokalna policja. Powieszone ciało znaleziono w jednym z miejskich parków nieopodal miejsca zamieszkania mężczyzny.

Wszczęto śledztwo z art. kodeksu karnego dotyczącego zabójstwa. Policja podkreśliła, że będzie sprawdzać wszystkie wersje, w tym wersję upozorowanego na samobójstwo morderstwa.

Organizacja Białoruski Dom, której Szyszou był szefem, pomaga Białorusinom uciekającym z ojczyzny przed prześladowaniami.

Kijowska policja zwróciła z apelem do znajomych Szyszoua o "przekazanie informacji o ostatnich tygodniach jego życia, stanie psycho-emocjonalnych, możliwych zagrożeniach itp.".

Wczoraj Biełsat podawał na swoich stronach, że do zaginięcia Szyszoua doszło w poniedziałek rano. Mężczyzna prawdopodobnie wybrał się na poranną przebieżkę. Znajomi aktywisty sprawdzili okolicę, w której najczęściej biegał Szyszou, jednak nie znaleźli żadnych śladów.

Wital Szyszou miał być - ich zdaniem - śledzony od pewnego czasu.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, belsat.eu

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo