Z OSTATNIEJ CHWILI

Sejm będzie dalej pracował nad projektem budżetu na 2023 rok • • •

Rośnie ruch na lotnisku Kraków-Balice

W lipcu z usług lotniska Kraków-Balice skorzystało blisko 383,4 tys. pasażerów, czyli o ponad połowę mniej w stosunku do lipca 2019 roku, ale o 86 proc. więcej w porównaniu z lipcem ub.r. W czerwcu było to ponad 202,5 tys. osób.

User:Piotrus, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Jak podkreślił prezes Kraków-Balice Radosław Włoszek, ruch pasażerski w lipcu miał stałą tendencje wzrostową wynoszącą 7-10 proc. w każdym tygodniu w stosunku do tygodnia poprzedniego.

„Widać więc, iż mimo nowych zasad podróżowania transport lotniczy jest konkurencyjnym sposobem dotarcia do celu, chętnie wybieranym przez podróżujących” - ocenił.

Obecnie na krakowskim lotnisku – wskazał prezes - trwa szczyt sezonu wakacyjnego, niezwykle istotnego dla portu w wielu aspektach.

„Co ważne, wszyscy mamy wpływ na to, jak będą wyglądać następne miesiące. Lotniska i przewoźnicy konsekwentnie wdrażają rozwiązania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego, uczestniczą w akcji szczepień, dbając tym samym o komfort pasażerów i pracowników. Rekomendujemy więc zarówno zaszczepienie się, jak i przestrzeganie zasad sanitarnych, dzięki temu w kolejnych miesiącach będziemy odbudowywać potencjał lotniska, a tym samym turystykę i gospodarkę Krakowa i Małopolski”

– zaznaczył Włoszek.

Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.

Krakowskie lotnisko w obecnie obowiązującej letniej siatce połączeń ma ponad 140 połączeń - w tym 10 nowych - do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo