Polskie firmy na celowniku hakerów. W tej branży - nawet 2800 ataków tygodniowo!

Dziś "Rzeczpospolita" ostrzega, że w ostatnim półroczu firmy i instytucje w Polsce ponad 500 razy tygodniowo były atakowane przez cyberprzestępców. Eksperci alarmują o dramatycznym pogroszeniu się sytuacji.

pixabay.com/Methodshop

Dziennik wskazuje, że odsetek cyberataków na biznes, ale również m.in. na instytucje naukowe, osiągnęła w naszym kraju niebezpieczny poziom. Od początku br. jest ich więcej niż w przypadku organizacji w USA (tam w I półroczu dochodziło tygodniowo średnio do 443 ataków na firmy i instytucje).

"Rz" informuje, że aktywność cyberprzestępców w Polsce wzrosła o 29 proc. – wynika z najnowszego raportu Check Point, który gazeta publikuje jako pierwsza.

- Zaskakiwać może, że – jak wynika z analiz izraelskiej firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie internetowym – hakerzy celują głównie w sektor edukacji i badań. Przeciętna placówka tego typu odnotowała w Polsce średnio aż ponad 2800 ataków tygodniowo (wśród wiodących ofiar są też podmioty z sektora finansowego czy administracja publiczna) - czytamy.

"Rz" podaje, że analizy Check Point Research wskazują, że w czołówce Europy pod względem cyberbezpieczeństwa jest Wielka Brytania. Na podium znalazły się też Holandia i Luksemburg. Polska lokuje się na 14. pozycji, ustępując m.in. Serbii i Ukrainie.

 

Źródło: "Rzeczpospolita", niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo