Polski Ład budzi nadzieję

Polski Ład jest ogłaszany na półmetku kadencji. Nasi poprzednicy, jeśli już coś deklarowali, to czynili to tuż przed wyborami. My mówimy Polakom już teraz, co chcemy zrobić chociażby w świecie inwestycji. To budzi ogromne nadzieję – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Codziennie Tomaszem Sakiewiczem.

Gazeta Polska Codziennie

W wywiadzie, który został przeprowadzony w Telewizji Republika, szef rządu zauważył, że Polski Ład w głównej mierze oparty jest o pieniądze krajowe. -  W polskim programie budowy dróg o wartości na poziomie 260 miliardów, 220 pochodzi z budżetu państwa polskiego a tylko 40 z budżetu unijnego – wskazał premier. 

W rozmowie Mateusz Morawiecki ocenił też czy decyzje Trybunału w Strasburgu zagrażają polskiej suwerenności, ujawnił także co myśli o reformie wymiaru sprawiedliwości i czy dostrzega poprawę jego funkcjonowania. 

Ponadto na łamach wtorkowej „Codziennej” wyjątkowa fotorelacja z koncertu sprzed bramy głównej cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie wspólnie uczciliśmy pieśnią pamięć o polskich bohaterach Powstania Warszawskiego.

W numerze nie zabrakło też relacji z uroczystości z okazji pierwszej podroży lokomotywy oklejonej grafiką upamiętniającą postać Witolda Pileckiego, która będzie obsługiwać trasę Warszawa – Berlin.

Już we wtorek przedstawimy także nieznane kulisy wyborów na prezesa PZPN. 

Ale w najnowszej GPC ciekawych informacji jest znacznie więcej, dlatego serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo