Prof. Marcin Wiącek dla „Gazety Polskiej”: Takim chcę być Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Przez całe swoje życie naukowe i zawodowe nigdy celowo nie ujawniałem swojego światopoglądu i swoich przekonań politycznych. Mam zamiar nadal trzymać się tej zasady właśnie po to, aby być rzecznikiem wszystkich obywateli niezależnie od preferencji politycznych czy światopoglądowych. Chcę, aby każdy czuł się komfortowo, pukając do biura RPO – mówi "Gazecie Polskiej" prof. Marcin Wiącek, nowy Rzecznik Praw Obywatelskich.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska", który ukaże się w środę 4 sierpnia, opublikowany zostanie obszerny wywiad z nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Rozmawiając z Tomaszem Sakiewiczem, prof. Wiącek deklaruje, że chce, aby każdy czuł się komfortowo, pukając do biura RPO.

Z pełnym zaangażowaniem pomogę każdemu, bez względu na to, czy będzie miał krzyżyk na szyi czy tęczową koszulkę. Takim chcę być Rzecznikiem Praw Obywatelskich

- zaznacza.

Pytany o przyjęcie zaproszenia na festiwal Jerzego Owsiaka, prof. Wiącek odpowiada:

Zaproszenie do dyskusji przyjmę od każdego, kto wykaże taką chęć. Nie objąłem tej funkcji, aby być chwalonym, lecz by reprezentować ludzi o różnych poglądach i przekonaniach.

A na pytanie o ewentualne przyjęcie zaproszenia na zjazd klubów "Gazety Polskiej" nowy rzecznik praw obywatelskich mówi:

Oczywiście. Jeśli komukolwiek mogę pomóc, to deklaruję pełne zaangażowanie. Jak pan widzi, z przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wywiad, dlatego że ogromnym szacunkiem darzę czytelników „Gazety Polskiej”. Z podobnych przyczyn zgodziłem się na udział w Pol’and’Rock Festival.


Całość wywiadu z prof. Marcinem Wiąckiem już w najbliższą środę w tygodniku "Gazeta Polska"

 

 Źródło: Gazeta Polska

Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo