19-letnia Basia zginęła pod kołami autobusu. Na jej profil na Facebooku wkroczyli hejterzy

19-letnia Barbara Sz. zginęła pod kołami autobusu w centrum Katowic. Tragedia odbiła się szerokim echem w całej Polsce, ale niestety przyciągnęła też hejterów. Wkroczyli oni na profil dziewczyny w mediach społecznościowych. To, jakie treści tam zamieszczają, nie mieści się w głowie.

Barbara Sz. zginęła potrącona przez autobus. Na jej konto na Facebooku wkroczyli hejterzy
fot. Facebook/ Śląska Policja

Do tragedii doszło w sobotę przed godz. szóstą rano niedaleko przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej - w ścisłym centrum Katowic. Na dostępnym w mediach społecznościowych amatorskim nagraniu widać, jak kierowca autobusu najeżdża na grupę młodych ludzi, z których część uczestniczyła w bójce na pasie ruchu. Nastolatka znika pod kołami pojazdu, który ciągnie ją przez kilkadziesiąt metrów, zaś jeden z mężczyzn jest popychany przez jadący autobus, inni uciekają na boki, a następnie biegną za odjeżdżającym pojazdem.

19-letnia Barbara Sz., matka dwójki dzieci, zginęła na miejscu.

31-letni kierowca Łukasz T. usłyszał zarzut zabójstwa 19-latki, a także zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch innych osób, które były na torze jazdy autobusu. Został aresztowany na trzy miesiące. Jak podała prokuratura, badania toksykologiczne wykazały, że miał w organizmie trzy rodzaje leków – antydepresyjnych i przeciwbólowych.

Hejt w internecie

Niestety, ta tragedia ma swój dalszy ciąg w komentarzach. Hejterzy odnaleźli konto Barbary Sz. na Facebooku. Pod jej ostatnim postem, zamieszczonym 26 lipca, pojawiło się już ponad 9 tysięcy komentarzy. Wielu z nich nie da się nawet cytować - zmarła nastolatka jest obrażana, niekiedy wulgarnie. Użytkownicy Facebooka, często ukryci za anonimowymi kontami, posuwają się nawet do wrzucania skandalicznych memów z... papieżem Janem Pawłem II. 

Wypisywanie takich tekstów na zmarłą osobę jest niedorzeczne! Większość ludzi jej nie znała, ale ocenia - pisze jedna z internautek, która staje w obronie zmarłej. Padają apele, by zablokować konto zmarłej: na razie bezskutecznie... 

Zbiórka funduszy

Znajomi Barbary Sz. zorganizowali w sieci zbiórkę funduszy. "Z uzbieranych pieniędzy kupimy wieniec od nas wszystkich, resztę przekażemy dzieciom z myślą o szczęśliwe dzieciństwo i lepsze, lżejsze jutro" - napisali.

W opisie czytamy:

Zginęła młoda kobieta, 19-latka, matka dwójki małych dzieci, przyszła żona. Całe życie miała przed sobą, w jednej chwili straciła je w tak bezsensowny i okropny sposób! Dziś jej narzeczony, wraz ze śmiercią ukochanej musi sprostać wyzwaniu i zastąpić dzieciom dwojga rodziców. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Katowice #wypadek #policja #Barbara Sz.

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo