Były polityk PO był oskarżony o przemoc domową i posiadanie narkotyków. Sąd sprawę umorzył

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Brzegu warunkowo umorzył na okres trzech lat sprawę Jacka N. - byłego szefa brzeskich struktur PO i byłego wicedyrektora w opolskim urzędzie marszałkowskim, który był oskarżony o przemoc domową i posiadanie narkotyków.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Inactive_account_ID_249

Na początku sierpnia 2019 r. brzeska policja otrzymała informację o awanturze domowej w mieszkaniu prominentnego polityka PO w regionie - Jacka N. W trakcie śledztwa ustalono, że mężczyzna miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. W jego mieszkaniu znaleziono także pół grama marihuany. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy.

Po upublicznieniu zajścia Jacek N. zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Brzeg i z posady wicedyrektora jednego z departamentów opolskiego urzędu marszałkowskiego. Decyzją władz PO został wykluczony z partii.

Prokuratura oskarżyła polityka o znęcanie się przez dwa lata nad żoną, posiadanie narkotyków oraz znieważenie interweniujących policjantów, za co groziła mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Brzegu podjął decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania karnego na trzyletni okres próby, poddając w tym czasie Jacka N. pod nadzór kuratora. Wyrok jest nieprawomocny.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo