Polska azylem dla białoruskiej biegaczki. MSZ: Cimanouska otrzymała wizę humanitarną

Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. Polska zrobi wszystko, co potrzebne, by pomóc jej kontynuować sportową karierę - napisał dzisiaj na Twitterze wiceszef polskiego MSZ, Marcin Przydacz.

pixabay.com/PublicDomainPictures

Kryscina Cimanouska, białoruska sportsmenka, jest już w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio. Odebrała wizę humanitarną. Polska zrobi wszystko co potrzebne, aby pomóc jej w kontynuowaniu sportowej karierę - napisał dzisiaj przed godz. 13 na Twitterze Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.

Wcześniej media pokazały nagranie, jak biegaczka wchodzi do budynku polskiej ambasady w Tokio.

Szymon Szynkowski vel Sęk, inny z wiceministrów spraw zagranicznych, podał, że Cimanouska została w polskiej placówce "otoczona opieką przez nasze służby konsularne i dyplomatyczne".

Na podstawie wizy humanitarnej, o którą zawnioskowała biegaczka, będzie ona mogła przylecić w najbliższych dniach do Warszawy.

Cimanouska przed kilkoma dniami skrytykowała swoich trenerów za to, że z powodu ich zaniedbań do igrzysk nie dopuszczono trzech białoruskich biegaczek, a ona sama została zapisana do udziału w sztafecie 4x400 m, choć biega na 200 m. W niedzielę poinformowała, że jej opiekunowie próbują zmusić ją do powrotu na Białoruś, a nakaz usunięcia jej z ekipy i odesłania do kraju przyszedł z Mińska. 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twittter, pap

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo