"Z szacunku dla ofiar". Latos skrytykował polityczny wydźwięk obchodów rocznicy wybuchu PW

To powinien być dzień, kiedy powinniśmy rzeczywiście być razem niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy, z szacunku dla ofiar, z szacunku dla tych, którzy przeżyli i żyją jeszcze do dzisiejszego dnia, z szacunku wobec siebie samych i przyszłych pokoleń - mówił o wczorajszych obchodach 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poseł PiS Tomasz Latos.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Jak zaznaczył Latos w TV Republika, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego "to jest pewien symbol walki o niepodległość".

- Powinniśmy się zastanowić, czy różnego rodzaju spory polityczne, które toczymy, są warte rzeczywiście tego wszystkiego, tego całego zamieszania, które jest? Czy nie powinniśmy - zwłaszcza w kontaktach Polska-zagranica - pokazywać jedność? To powinien być dzień, kiedy powinniśmy rzeczywiście być razem niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy, z szacunku dla ofiar, z szacunku dla tych, którzy przeżyli i żyją jeszcze do dzisiejszego dnia, z szacunku wobec siebie samych i przyszłych pokoleń

- stwierdził Latos.

Poseł PiS został także zapytany o rozporządzenie prezydenta, które w piątek ukazało się w Dzienniku Ustaw, wprowadzające podwyżki dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, wiceministrów - a w konsekwencji także dla parlamentarzystów. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł.

Latos przypomniał, że w ostatnim czasie podwyżki wynagrodzeń otrzymali przedstawiciele zawodów medycznych. - Pamiętajmy, że tutaj punktem wyjścia były wynagrodzenia wiceministrów, i po to, aby wiceministrowie, którzy pracują często od rana do nocy i 7 dni w tygodniu, mieli lepsze uposażenie i żeby była minimalna konkurencyjność wobec całego rynku pracy, tutaj dokonano tych zmian - wyjaśnił. Przypomniał, że uposażenia posłów i senatorów są powiązane z wynagrodzeniami wiceministrów. 

- Dwadzieścia lat nie było podwyżek. Powiem więcej: była obniżka o 20 proc., więc tak na dobrą sprawę możemy mówić o dużo mniejszej skali tej podwyżki

- podkreślił.

Odnosząc się do komentarzy opozycji, Latos zaproponował, by ci posłowie i senatorowie, którzy są przeciwni podwyżkom, powinni indywidualnie podjąć decyzję, czy zgadzają się na podwyższenie wynagrodzenia, czy nie. - W tym momencie klub Lewicy czy klub KO miałby rozwiązane ręce - ocenił.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo