Kluczowy mecz polskich siatkarzy na igrzyskach w Tokio. Skończyć z klątwą ćwierćfinałów

Jeszcze na długo przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio polscy siatkarze i trener Vital Heynen powtarzali, że kluczowy w tej imprezie będzie ćwierćfinał. "Przygotowywaliśmy się do tego meczu długi czas" - przyznał Mateusz Bieniek przed wtorkowym pojedynkiem z Francuzami.

Polscy siatkarze w ćwierćfinale igrzysk w Tokio zagrają z Francją
fot. FIVB

Biało-czerwoni z pięciu spotkań w grupie A wygrali cztery i awansowali do "ósemki" z pierwszego miejsca w tabeli. "Trójkolorowi" zanotowali tylko dwa zwycięstwa, co dało im czwartą pozycję w gr. B. We wtorek o godz. 21.30 czasu miejscowego (14.30 w Polsce) drużyny te zagrają o miejsce w strefie medalowej olimpijskich zmagań w stolicy Japonii.

Nad Polakami wisi fatum ćwierćfinału igrzysk - na tym etapie odpadli w czterech ostatnich edycjach.

Przed nami najważniejszy mecz tego turnieju, do którego przygotowywaliśmy się długi czas. Musimy być gotowi

- zaznaczył Bieniek.

Mistrzowie świata występ w turnieju olimpijskim w Tokio zaczęli od niespodziewanej porażki z Irańczykami 2:3. Potem przyznawali, że wraz z kolejnymi meczami, które kończyły się ich zwycięstwem, zyskiwali pewność siebie. Ostatni pojedynek grupowy z Kanadyjczykami wygrali efektownie w niedzielę 3:0.

Vital mówi, że wyglądamy lepiej, więc zapewne tak jest. Kluczem jest, by tę dyspozycję utrzymać, a nawet jeszcze ją zwiększyć

- zaznaczył reprezentacyjny środkowy.

Vital Heynen również zwrócił uwagę na drogę, którą przeszli jego podopieczni.

Może nie zaczęliśmy najlepiej, ale wierzyliśmy, że będzie coraz lepiej. Tak też stopniowo było, a najlepsze spotkanie mamy rozegrać w ćwierćfinale. Wygląda na to, że jesteśmy do tego gotowi

- ocenił.

Byli gotowi na poranny ćwierćfinał

Pojedynek z Kanadyjczykami biało-czerwoni zaczęli o godz. 9 czasu miejscowego. Od jakiegoś czasu też trenowali o tej porze. Szkoleniowiec Polaków podkreślał zaś, że jego zawodnicy dobrze prezentują się rankiem.

Kiedy wspominam wszystkie nasze treningi w ostatnich trzech miesiącach, to trzy najlepsze były właśnie rano. To nasza godzina

- zapewnił.

Zgodnie z ogólnym programem ćwierćfinał z udziałem pierwszej drużyny gr. A i czwartej gr. B miał się odbyć we wtorek także o godz.9. Dokonano jednak zmian i mistrzowie świata mają rozpocząć walkę o półfinał dopiero późnym wieczorem.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#siatkówka #Tokio 2020 #Polska-Francja

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo