Kiedy spotkanie prezydentów Polski i USA?

Regularnie prowadzimy prace nad wizytami prezydenta Andrzeja Dudy zgodnie z ich kalendarzem; jeśli chodzi o relacje polsko-amerykańskie, takie przygotowania również są prowadzone - poinformował w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Twitter/@p_zuchowski

O to, czy MSZ prowadzi prace na rzecz wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu, Jabłoński pytany był w internetowej części rozmowy na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

- Regularnie prowadzimy prace nad wizytami pana prezydenta zgodnie z ich kalendarzem. Jeśli chodzi o relacje polsko-amerykańskie, również takie przygotowania są prowadzone. Co do szczegółów będziemy się wypowiadać, kiedy będzie można podać więcej informacji opinii publicznej

- powiedział.

W ubiegłą sobotę o kwestię zaproszenia Dudy do USA amerykańskiego prezydenta Joe Bidena zapytał korespondent RMF FM Paweł Żuchowski. Prezydent USA odparł, że na razie nie wystosował jeszcze takiego zaproszenia.

W poniedziałkowej rozmowie z wiceszefem MSZ padło też pytanie o nowego ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych. Jabłoński przypomniał, że kadencja obecnego ambasadora Piotra Wilczka została przedłużona. Dodał, że proces wyłonienia nowego kandydata jest już "na finiszu, dość mocno skonkretyzowany". Pytany, czy w sprawie kandydatury jest spór między resortem spraw zagranicznych a prezydentem, Jabłoński zaprzeczył.

"Każdy kandydat jest oceniany, co do każdego kandydata wypowiadają się wszystkie podmioty, mają różne opinie na ich temat, natomiast co do zasady te spory, jeśli są, mają charakter wyłącznie merytoryczny. Tutaj, w tym przypadku, akurat tego sporu nie ma" - powiedział wiceminister.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pli

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo