Atak terrorystyczny. Zginęło piętnastu żołnierzy

15 żołnierzy sił rządowych zostało zabitych a sześciu innych "zaginęło" po ataku terrorystycznym na południowym zachodzie Nigru, w regionie Tillabery - poinformowało w niedzielę późnym wieczorem ministerstwo obrony tego kraju.

zdjęcie ilustracyjne
NigerTZai, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Resort wyjaśnił, że żołnierze, którzy realizowali misję zaopatrzeniową, wpadli w zasadzkę "uzbrojonych grup terrorystycznych".

Całkowita liczba ofiar tego ataku, który miał miejsce w sobotę, to "15 żołnierzy zabitych, 7 rannych, 6 zaginionych" – podał resort obrony Nigru w komunikacie.

Poinformował także, że "w schwytanie terrorystów" zaangażowane są znaczne siły lądowe, wspierane przez lotnictwo. Był to kolejny zbrojny atak na południowym zachodzie Nigru, w regionie Tillabery, który graniczy z Mali i Burkiną Faso.

Niger i inne kraje Sahelu od lat zmagają się z atakami grup dżihadystycznych mających związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Mimo międzynarodowych misji antyterrorystycznych z udziałem żołnierzy m.in. Francji i USA, stan bezpieczeństwa w regionie nie uległ poprawie. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Niger

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo